Efter en dejlig dag på ski, kan I nyde teen i "le Veranda" eller slappe af i hotellets velværeafdeling med sauna, jacuzzi og tyrkisk bad. Hotellets køkkenchef Pennec sørger for velsmagende, regionale retter, og derefter kan I slappe af med en god bog foran pejsen i biblioteket eller spille en omgang billard.
Det er med rette, at byen Brides-les-Bains slogan er super
skiferie til lavpris! I bor nede i dalen til en rimelig pris, og i løbet af 25 min. med gondolliften, befinder I jer midt i verdens bedste skiområde "De 3 dale" med 600 km pister.
Fakta
 | Afstand til nærmeste lift 500 m | |
|
 | Højde over havet 600 m o.h. | |
|
 | Skibus Gratis | |
|
 | Centrum 50 m | |
|
 | Indkøb 100 m | |
|
 | Parkering | |
|
 | WiFi i receptionsområdet | |
|
 | Lufthavn Geneve 170 km | |
|
 | Hamburg 1.230 km | |
|
Dbl.vær. standard
Værelse med dobbeltseng eller to senge, tv, telefon samt badeværelse. Værelset vender mod øst eller sydøst.
Dbl.vær. classic, 2-3 pers.
Værelse med dobbeltseng eller to senge, tv, telefon samt badeværelse. Værelset vender mod øst eller sydøst og har balkon.
Prisen inkluderer:
Adgang til sauna, tyrkisk bad og jacuzzi. WiFi i receptionsområdet. Halvpension.
Skal betales på stedet:
Turistafgift 0,85 € pr. person o/12 år pr. dag.
Start nu! Det er let at bestille Hotel Athena
Søg på ugeophold lørdag-lørdag.
Find flere rejser til Val Thorens og De tre dale
Se liste med alle ferieboliger i Val Thorens og De tre dale
Se alle ferieboliger på kort over Val Thorens og De tre dale
Læs mere om Val Thorens og De tre dale