Vandr gennem Diamond Head på en selvguidet tur. Book på forhånd, og undgå lange ventetider på denne verdensberømte vandresti.
Denne tidlige morgentur begynder med afhentning kl. 05.00-05.10 på vores angivne afhentningssted i Waikiki. Derfra kører vi direkte til Diamond Head for at tage på en vandretur på egen hånd. Du vil blive omgivet af den friske morgenluft og solopgangens skønhed, mens du går opad. Når du når toppen, vil du blive mødt af en fantastisk 360-graders panoramaudsigt over Waikiki og det glitrende hav. Glem ikke at tage nogle uforglemmelige billeder, før du tager tilbage!
I de tidlige morgentimer er der ikke så varmt som om dagen, så du kan nyde vandreturen under forfriskende forhold. Derudover vil du være tilbage på dit hotel omkring kl. 08.00, så du har masser af tid til resten af dagen. Det er en perfekt og tilfredsstillende start på en værdifuld dag på din rejse!
Fra
425 kr.
pr. person
Lokation:
USA, Nordamerika, Diamond Head, Hawaii, Waikiki, Honolulu, Hawaii, Oahu, Kaalawai Honolulu, Diamond Head-udsigtspunktet
Varighed:
180 minutter
Sprog:
Anmeldelser:
4/5 stjerner
Vi skræddersyer din kør-selv-ferie
- kontakt vores rejsespecialister:
Kort
Galleri
Information
Højdepunkter
- Nyd den hawaiianske sol på en afslappet vandretur op ad Diamond Head Summit Trail
- På toppen kan du nyde udsigten over Waikiki og det glitrende Stillehav
- Slap af på din rejse til og fra stien med transport tur-retur til og fra hotellet
- Få mest muligt ud af din tid ved at booke på forhånd for at undgå køer
- Vi kører dig lige til vandrestiens startpunkt, så du kan begynde at vandre med det samme.
Inkluderet
- Entrégebyrer til Diamond Head
Hotelafhentning og -afsætning
Drikkepenge
Ikke inkluderet
- Vandreguide
Bestil direkte
Få et tilbud på en pakkerejse