Få en hurtig introduktion til Nashville med segway-turen Music City Snapshot. Efter en kort træningssession kan du køre forbi byens største seværdigheder med en sjov, passioneret lokal guide.
Kåret som den bedste Segway-tur i USA af Newsweeks læsere!
Polterabender og grupper er velkomne!
Nyd en 1½-times segway-tur i Music City, der er fyldt med underholdning. Begynd med en 30-minutters træningssession, og tag derefter ud i byen for at have det sjovt i 1 time. Se byen på en helt ny måde, mens en lokal guide viser dig rundt og deler al sin viden med dig.
På turen kører du rundt i underholdningskvarteret og oplever seværdigheder såsom Ascend Amphitheater, Schermerhorn Symphony Center, Country Music Hall of Fame, Bridgestone Arena, Ryman Auditorium og Music City Center.
Glid gennem hjertet af Music City på en tur, der er perfekt for førstegangsryttere, erfarne ryttere med en stram tidsplan og dem, der bare er på gennemrejse i Nashville i en dag.
Fra
430 kr.
pr. person
Lokation:
Davidson County, Tennessee, Nashville, Det sydøstlige USA, USA, Tennessee, Downtown Nashville, Det sydlige USA, Nordamerika
Varighed:
90 minutter
Sprog:
English
Anmeldelser:
4.5/5 stjerner
Vi skræddersyer din kør-selv-ferie
- kontakt vores rejsespecialister:
Kort
Galleri
Information
Højdepunkter
- Se topseværdigheder som Country Music Hall of Fame and Museum og Bridgestone Arena
- Få et lokalt perspektiv på Nashville med en passioneret guide
- Kør sikkert med en inkluderet 30-minutters instruktion og sikkerhedsudstyr
Yderligere information
- • Ankom til mødestedet 15 minutter inden aktiviteten starter.
• Turen finder sted i al slags vejr. Der udleveres regnponchoer i tilfælde af regn under turen. Ture kan blive aflyst efter arrangørens skøn på grund af dårligt vejr.
• Hvis der er risiko for dårligt vejr under din tur, kontakter den lokale partner din gruppe 1-2 timer før turstart for at drøfte mulighederne. Hvis turen aflyses, gives der fuld refusion eller mulighed for at omplanlægge (afhængigt af tilgængelighed).
• Tag flade, behagelige sko på. Åbne sko er tilladt.
• Det er ikke tilladt for personer, der er påvirkede af stoffer eller alkohol, at deltage.
• Gravide må ikke deltage.
• Alle deltagere skal være mindst 12 år.
Inkluderet
- 1 times guidet segway-tur
30 minutters Segway-træning
Hjelm
Ikke inkluderet
- Hotelafhentning og -afsætning
Drikkepenge
Bestil direkte
Få et tilbud på en pakkerejse